طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار پزشکی تقویت حافظه کودکان با روغن رزماری

نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد اسانس روغن رزماری به شکل قابل توجهی موجب تقویت حافظه کاری در کودکان می شود. 

تقویت حافظه کودکان با روغن رزماری

تقویت حافظه کودکان با روغن رزماری

عبارات مهم : حافظه

نتایج یک مطالعه تازه نشان می دهد اسانس روغن رزماری به شکل قابل توجهی موجب تقویت حافظه کاری در کودکان می شود.
به گزارش مهر، محققان دانشگاه نورث آمبریا بریتانیا عنوان می کنند اگر فرزندتان جهت به خاطرسپردن و حفظ کردن بعضی دروس با مسئله مواجه است او را در معرض عطر اسانس رزماری قرار دهید، چراکه این اسانس به شکل قابل توجهی موجب زیاد کردن حافظه کاری در کودکان می شود.
مارک ماس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما می دانیم که حافظه کاری ضعیف با عملکرد ضعیف تحصیلی همراه است و این یافته ها راه حل مقرون بصرفه و راحت ای جهت اصلاح عملکرد تحصیلی کودکان خواهد بود.»
در تحقیقات قبلی مشخص شده است بود که عطر اسانس رزماری می تواند موجب اصلاح آشنایی در افراد بزرگسال سالم شود.
در این مطالعه در مجموع ۴۰ کودک ۱۰ تا ۱۱ سال شرکت داشتند. نیمی از این کودکان به طورتصادفی در یک اتاقی که به مدت ۱۰ دقیقه عطر رزماری در آن انتشار یافته بود قرار گرفته شدند و نیم دیگر به اتاقی بدون بو رفتند. سپس این کودکان در امتحان کلاسی در مورد مهارت های متفاوت فکری شرکت کردند.
بررسی ها نشان داد کودکان اتاق حاوی عطر رزماری در مقایسه با کودکان اتاق دیگر، نمرات بسیار بالاتری کسب کردند. به گفته محققان، اختلاف نمره این دو گروه کودکان در آزمون مربوط به یادآوری کلمات به مراتب زیاد بود.
ماس در این باره می گوید: «احتمالا عطر رزماری بر فعالیت الکتریکی مغز تاثیر گذاشته یا اینکه دارای ترکیبات فعال دارویی است که به هنگام قرارگیری افراد در برابر آن قابل جذب هستند.»

واژه های کلیدی: حافظه | رزماری | کودکان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs