طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار پزشکی بیماری‌های قلبی نخستین علت فوت در دنیا

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیماری‌های قلبی عروقی همچنان نخستین عامل هدایت کننده و مهم فوت و ناتوانی در دنیا هستند و هر سال باعث فو

بیماری‌های قلبی نخستین علت فوت در دنیا

بیماری های قلبی نخستین علت فوت در جهان

عبارات مهم : زندگی

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیماری های قلبی عروقی همچنان نخستین عامل هدایت کننده و مهم فوت و ناتوانی در دنیا هستند و هر سال باعث فوت بیش از ۱۷.۵ میلیون نفر می شود.

به گزارش ایسنا، دکتر احمد کوشا گفت: این فوت ها مشمول بر یک سوم تمام فوت ها روی کره زمین و نیمی از همه فوت های مرتبط با بیماری های غیرواگیر هستند. حدود ۸۰ درصد این فوت ها در کشورهای با درآمد کم و متوسطی که منابع انسانی و مالی آن ها جهت پرداختن به بار بیماری های قلبی عروقی در حداقل هست، رخ می دهند.

بیماری‌های قلبی نخستین علت فوت در دنیا

کوشا افزود: بیماری قلبی عروقی مشمول بر بیماری های ناشی از قلب، عروق مغزی و عروق خونی هستند و مرسوم ترین این بیماری ها، بیماری عروق کرونر قلب (مانند حمله های قلبی) و بیماری عروق مغزی (مانند سکته مغزی) هستند.

وی بیان کرد: عوامل خطر کلیدی مهم این امراض رژیم غذایی نامناسب، فعالیت بدنی کم، مصرف دخانیات، دیابت و فشارخون اوج هستند که کنترل و کم کردن این عوامل خطر، نقش مهمی در کم کردن مبتلا شدن به بیماری قلبی عروقی دارد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیماری‌های قلبی عروقی همچنان نخستین عامل هدایت کننده و مهم فوت و ناتوانی در دنیا هستند و هر سال باعث فو

وی افزود: سلامت قلب، قلب سلامتی بدن هست. هنگامی که از قلب مواظبت می شود به معنی تغذیه خوب، فعالیت و تمرین کردن، ترک دخانیات و همه کارهایی است که نه تنها فرد را سالم تر می کند، بلکه باعث ایجاد احساس خوب در فرد شده است و فرد را قادر می سازد از زندگی خود بطور کامل لذت برد.

کوشا گفت: روز جهانی قلب به عنوان یک واقعه هر سال در آخرهای ماه سپتامبر سال میلادی، به وسیله اتحادیه جهانی قلب(WHF) و جوامع مربوطه در دنیا گرامی داشته می شود. این روز نقشی واقعی در حساس سازی و اطلاع رسانی در خصوص سلامت قلب و عروق دارد. در این روز می توان جهت زیاد کردن آگاهی و تشویق افراد، اعضای خانواده، جوامع و سیاستگذاران و تصمیم گیران اقدام کرد.

وی بیان داشت: همکاری همه ذینفعان در این مورد قدرتی جهت کم کردن بار بیماری و فوت های زودرس ناشی از بیماری قلبی عروقی ایجاد می کند که به افراد در هر کجا که باشند جهت داشتن زندگی طولانی تر، بهتر و با سلامت قلب کمک می کند.

بیماری‌های قلبی نخستین علت فوت در دنیا

مدیرکل مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: روز جهانی قلب امسال در تاریخ ۷ مهرماه ۱۳۹۶ (۲۹ سپتامبر) تعیین شده است است و شعار آن” همه با هم جهت سلامتی قلب” ، “Share the Power” هست. نشانه این روز به اشتراک گذاشتن اقداماتی است که جهت نیرو بخشیدن به زندگی با ایجاد چند عوض کردن راحت روزانه جهت حفظ سلامت قلب صورت می گیرد.

وی افزود: این روز یک نقش واقعی در عوض کردن همه این موارد بازی می کند و یک محرک و برانگیزاننده و وقت جهانی مهمی است که می توان جهت زیاد کردن آگاهی و تشویق افراد، اعضای خانواده، جوامع و حکومت ها در طول سال از آن استفاده کرد. این روز در واقع شروع برنامه و فعالیت هایی است که باید در طول سال ادامه یابد. افراد جامعه با هم می توانند قدرتی جهت پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و کم کردن بار بیماری و فوت های زودرس ناشی از آن داشته باشند که می تواند به افراد در هر نقطه ای از دنیا جهت داشتن زندگی طولانی تر، بهتر همراه با سلامت قلب کمک کند.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیماری‌های قلبی عروقی همچنان نخستین عامل هدایت کننده و مهم فوت و ناتوانی در دنیا هستند و هر سال باعث فو

بنابر اعلام وب دا، کوشا بیان کرد: قلب مرکز سلامتی هر فرد است و باید مراقبتی از قلب شود که شایسته آن هست. فقط چند اقدام راحت مانند تغذیه سالم تر، فعالیت بدنی زیاد و ترک دخانیات می تواند سلامت قلب و رفاه کلی را اصلاح بخشد. جهت آگاهی از اوضاع سلامت قلب مورد نیاز است هر فرد از مقادیر عوامل خطر قلبی عروقی و میزان احتمال خطر بروز حوادث قلبی عروقی خود (مانند سکته های قلبی و مغزی) طی ۱۰ سال آینده و مفهوم آن مطلع شود و بر اساس آن کارها مورد نیاز جهت پیشگیری و درمان را انجام دهد.

وی تصریح کرد: نشانه این است که هر فرد بداند چگونه می تواند به قلب خود انرژی برساند و به زندگی خود نیرو بخشد و سپس آنرا با دیگران به اشتراک بگذارد و مشوق آنان باشد.

بیماری‌های قلبی نخستین علت فوت در دنیا

وی گفت: فعالیت های ملی مانند صحبت ها و گفتگوها و غربالگری های سلامتی از جمله وزن، قند، کلسترول و فشارخون، فعالیت های ورزشی سازماندهی شده، برگزاری گفتگوهای عمومی در مورد بیماری قلبی عروقی، داستان ها و تجربیات واقعی از افراد مبتلا به بیماری قلبی عروقی و نحوه درمان و کنترل آن، برگزاری فوروم های علمی، نمایشگاه، برگزاری مراسم و وقایع ورزشی در سراسر دنیا به وسیله اعضاء و شرکای اتحادیه در همین زمینه و بر اساس مباحث تعیین شده است در هر سال، به شکل بسیج های اطلاع رسانی و آموزشی سازماندهی می شوند.

واژه های کلیدی: زندگی | سلامت | فعالیت | بیماری | سلامتی | روز جهانی | فعالیت بدنی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs