طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم / حدیث میر امینی

روایت حدیث میر امینی از نقش متفاوتش در سریال «در جستجوی آرامش»؛ با این بازیگر راجع به چگونگی خلق کاراکتر دختری معتاد، تلاش جهت نجات از افتادن در دام کلیشه و چند

نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم / حدیث میر امینی

حدیث میر امینی: نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم

عبارات مهم : سریال

روایت حدیث میر امینی از نقش متفاوتش در سریال «در جستجوی آرامش»؛ با این بازیگر راجع به چگونگی خلق کاراکتر دختری معتاد، تلاش جهت نجات از افتادن در دام کلیشه و چند مسئله دیگر گفتگو کرده ایم.

روزنامه هفت صبح، روایت حدیث میر امینی از نقش متفاوتش در سریال «در جستجوی آرامش»؛ با این بازیگر راجع به چگونگی خلق کاراکتر دختری معتاد، تلاش جهت نجات از افتادن در دام کلیشه و چند مسئله دیگر گفتگو کرده ایم.

«گزیده کار و بی حاشیه»، این بخشی از شاخصه شخصیتی حدیث میر امینی هست؛ بازیگری که هر جا بوده گلیمش را به خوبی از آب بیرون کشیده و توانایی اش را به نمایش گذاشته. «در جستجوی آرامش» تازه ترین سریال اوست که پنجشنبه ها و جمعه ها از شبکه پایتخت کشور عزیزمان ایران پخش می شود.

نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم / حدیث میر امینی

میر امینی در این سریال شخصیتی چند وجهی دارد؛ ابتدا او را دختری کوشا با وجدان کاری اوج دیدیم و کمی بعد وجه دیگری از زندگی اش هویدا شد. همسرش درگیر اعتیاد است و خودش هم آلوده می شود. حالا فصل جدایی رسیده و نگین در برابر پیشنهادهای وسوسه انگیز مالی روی وجدان و اعتمادی که دوست پدرش (مهدی هاشمی) به او دارد، پا می گذارد. توصیه خاص در بازی حدیث میر امینی تلاش جهت پرهیز از نمایش شمایل یک دختر معتاد است و به خوبی از بعد آن بر آمده.

روایت حدیث میر امینی از نقش متفاوتش در سریال «در جستجوی آرامش»؛ با این بازیگر راجع به چگونگی خلق کاراکتر دختری معتاد، تلاش جهت نجات از افتادن در دام کلیشه و چند

اولین پرسش که قاعدتا کلیشه ای است ولی لاجرم از پرسیدن هستیم، مواجهه تان با نقش ترنج و پیشنهادی است که به شما شد، فیلمنامه کامل بود؟

– بله، فقط 10 قسمت از آن باقی مانده بود. نقشی به من پیشنهاد شد که خیلی عجیب و غریب بود و مدت ها انتظارش را می کشیدم. مدتی در تلویزیون کم کار شده است و مشغول بازی در تئاتر بودم و منتظر چنین نقشی بودم که بتواند من را به چالش بکشاند؛ نقشی که احساس کنم می توانم برایش انرژی بگذاردم و کاملا طبیعی است که این پیشنهاد را بپذیرم.

خوبی نقش این است که تا الان اوج و پایین زیاد داشته، نگین ابتدا دختری است پر انرژی و طالب پیشرفت، ولی ازدواج ناموفقی داشته، فرزند اش سقط می شود، همسرش معتاد هست، از او جدا می شود و خودش هم گرفتار اعتیاد. جهت نمایش وجوه متفاوت نقش چه کردید؟

– به هر حال اتفاقاتی که جهت کاراکتر می افتد به قدری زیاد و متنوع است که کافی است با آن زندگی کنی تا ناخودآگاه ری اکشن های این مدلی نشان دهی. یک سری چیزها تمرینی نیست ولی نیاز به تأمل، تمرکز و گپ و گفت زیاد داشت. آقای سلطانی (کارگردان) اینقدر بی نظیر هستند که به اتفاق نظر راجع به کاراکتر می رسیدیم و خروجی اش چیزی است که می بینید.

نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم / حدیث میر امینی

بازی در نقش معتاد سهل ممتنع هست. در عین حال که می توان آن را باور پذیر نشان داد خطر کلیشه شدن هم وجود دارد. تمهید شما جهت فرار از این دام چه بود؟

– بله. این نگرانی وجود داشت و تلاش کردم خیلی درونی بازی کنم و مسئله اعتیاد نگین را بدون اغراق نشان دهم. با توجه به تحقیقاتی که راجع به این آدم ها کردم فکر می کنم شخصیت ام در سریال خیلی به واقعیت نزدیک باشد. موقع بازی از کارگردان و تهیه کننده و حالا از بازخوردی که سریال دارد، فیدبک مثبت گرفته ام. کلا هم اهل بازی کردن نقش های راحت نیستم. دوست دارم جهت ارزش انرژی بگذارم.

روایت حدیث میر امینی از نقش متفاوتش در سریال «در جستجوی آرامش»؛ با این بازیگر راجع به چگونگی خلق کاراکتر دختری معتاد، تلاش جهت نجات از افتادن در دام کلیشه و چند

و بااهمیت ترین شاخصه نگین این است که اعتیاد را درونی نشان می دهد نه با تصویر العمل هایی تند بیرونی.

– بله. اینها دو شکل متفاوت هست؛ یک اعتیاد داریم که سیامک درگیر آن هست. در واکنش‌ها و صورت اش می بینیم. یک نوع اعتیاد که نگین دارد. فکر می کنم با مدیریت خوب آقای سلطانی همه چیز درست و نزدیک به واقعیت پیش رفت.

در قسمت اخیر که نگین جهت ترک اعتیاد مورد مشاوره قرار می گیرد ظاهر حرف ها شعاری است ولی ری اکشن کاراکتر باعث باورپذیر شدن اتمسفر سکانس می شود. در ادامه شرایط همین منوال خواهد بود یا شعار غالب می شود؟

نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم / حدیث میر امینی

– ان شاء الله هنگامی که به نظر شما سریال تا حالا خوب بوده امیدوارم در ادامه هم افت نکند. فیلمنامه اینقدر خوب و پر از اوج و پایین است که فکر نمی کنم از ریتم بیفتد و دعوت تان می کنم ادامه سریال را هم ببینید.

حجم زیادی از بازی تان با مهدی هاشمی است که پیش تر تجربه همکاری داشتید و اینجا هم بده بستان های تان موفق از آب در آمده. جهت رسیدن به این شرایط تمرین و صحبت داشتید؟

– ما یک گروه تولید هستیم و قاعدتا قبل از هر سکانس دورخوانی و تمرین داریم و برداشت می رویم. کنار آقای هاشمی بودن غنیمت است و من تمام تلاش ام را کردم تا از این وقت به خوبی استفاده کنم.ایشان اینقدر دوست داشتنی و کاربلد هستند که مگر می شود کنار او بود و از این همه تسلط استفاده نکنم.

یک توصیه جالب در سکانس طلاق شاهد بودیم که راجع به اش هم نوشتیم و آن نمایش واضح صیغه طلاق هست. سریال خودسانسوری بی مورد نکرده و از آنسو ری اکشن شما به خوبی تصویر یک زن شکست خورده را انتقال یافته کرد. آن پشت چه اتفاقی رخ داد که این سکانس تاثیرگذار و باورپذیر شد؟

– یک جمله می گویم که شما هم خیلی به زحمت نیفتید. تمام تلاش مان را کردیم بازی نکنیم، تمام تلاش مان را کردیم نقش ها واقعی باشد و همه چیز را بفهمیم بعد عمل کنیم.

با این حال «در جستجوی آرامش» دیده نشده.

– متاسفانه وقت خوبی جهت پخش به سریال تعلق نگرفت.

در اوج حاشیه های فصل دوم «ستایش» مصاحبه ای کردید و گفتید نقش تان کوتاه شده. این دلخوری بین شما و سعید سلطانی چطور برطرف شد؟

– من خیلی از این اتفاق دلخورم. آن موقع هم که مصاحبه کردم اسمی از آقای سلطانی عزیز نیاوردم. تمام مشکلم هنوز که هنوز است با تهیه کننده سریال است و آقای سلطانی غیر از لطف هیچ چیز دیگر به من نداشت. برایم عجیب بود که بعدا اسم ایشان به میان آمد. آقای سلطانی اصلا در جریان ماجرا نبود و غیر از لطف و دوستی چیز دیگری به من نداشتند.

چه شد که مدتی از تلویزیون فاصله گرفتید؟ خود خواسته بود یا پیشنهادی وجود نداشت؟

– پیشنهاد داشتم ولی نقش ها تکراری بودند و دوست نداشتم بازی کنم.

کلا اهل هیاهو نیستید، فکر می کنید جهت زیاد دیده شدن شلوغ بازی مورد نیاز باشد؟

– من سیر و روند کاری و مدلم را نشان داده ام و نیاز نمی بینم در آن عوض کردن ایجاد کنم.

پیشنهاد سینمایی هم دارید؟

– یک فیلم در نوبت نمایش دارم به نام «این یک رویاست». نمی دانم اکران می شود یا نه. پیشنهاد دارم. دنبال این هستم نقش خوب بازی کنم.

واژه های کلیدی: سریال | معتاد | نمایش | اعتیاد | کاراکتر | ترک اعتیاد | حدیث میر امینی | اخبار فرهنگی و هنری

نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم / حدیث میر امینی

نیازی نمی بینم خودم را عوض کردن دهم / حدیث میر امینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs