طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اعمال تغییرات تا دقیقه ٩٠

کمتر از سه روز به برپایی «سی وششمین جشنواره فیلم فجر» باقی مانده که دبیر جشنواره همچنان راجع به نحوه تغییرات در برگزاری جشنواره در دومین نشست خبری خود توضیحات

اعمال تغییرات تا دقیقه ٩٠

اعمال تغییرات تا دقیقه ٩٠

عبارات مهم : نمایش

کمتر از سه روز به برپایی «سی وششمین جشنواره فیلم فجر» باقی مانده که دبیر جشنواره همچنان راجع به نحوه تغییرات در برگزاری جشنواره در دومین نشست خبری خود توضیحات مبسوطی ارائه کرد. روز گذشته ابراهیم داروغه زاده عنوان کرد: «جشنواره فیلم فجر دو بخش محوری دارد؛ بخش مسابقه مهم و بخش مراسم خوش حالی سینمای ایران. تلاش شده است هر دو بخش به خوبی برگزار شوند. امسال در بخش رقابتی تلاش کردیم تغییراتمان حداقلی باشد و ساختار مهم مقررات سال گذشته را حفظ کنیم و تنها عوض کردن کوچکی ایجاد کردیم و یکی از آنها کم کردن تعداد آثار بود».

داروغه زاده اضافه کرد: «یک عوض کردن دیگر امسال در بخش فیلم کوتاه داستانی بود که با مشورت متولیان، فیلم کوتاه گروه تحریریه سایت به جشنواره اضافه شد و هیئت داوران یک فیلم کوتاه را به عنوان عالی ترین فیلم کوتاه گزینش می کنند. در بخش مستند سینمایی هم باید یک تفاوتی با جشنواره سینما- حقیقت قائل می شدیم. ازهمین رو با مشورت دوستان به این جمع بندی رسیدیم که دو فیلم سینمایی مستند در بخش مسابقه باشد و مورد داوری قرار بگیرد».

اعمال تغییرات تا دقیقه ٩٠

این مدیر سینمایی نیز افزود: «امسال جهت نخستین بار یک انیمیشن در همه بخش های مسابقه داریم؛ حتی گروه تحریریه سایت فیلم اول و گروه تحریریه سایت هنروتجربه خواهیم داشت». درحالی که پیش از این داروغه زاده در گفت وگو با «شرق» در پاسخ به سؤال «علت از بین بردن بخش های «فیلم اولی ها» و «هنر و تجربه» چیست»، گفته بود: «معیار ما جهت ورود به جشنواره فیلم فجر، پروانه نمایش سینمایی هست، چون جشنواره فیلم فجر جدا از سینمای کشور عزیزمان ایران نیست. جهت نمایش در سالن سینماهای کشور عزیزمان ایران به شکل عمومی فیلم هایی را نمایش می دهیم که پروانه نمایش سینمایی داشته باشند. البته فیلم هایی که پروانه ساخت سینمایی ندارند هم می توانند شانس خودشان را در سینمای «هنروتجربه» امتحان کنند.

در حقیقت یک امتیاز ایجاد کرده اند جهت کسانی که می خواهند با پروانه ویدئویی فیلم بسازند، ولی فیلم آنها واجد شاخصه های «هنروتجربه» هست. هنگامی که کسی می خواهد به سینمای حرفه ای وارد شود، باید موازین آن را رعایت کند». او در این نشست راجع به بازگشت گروه تحریریه سایت «فیلم اولی ها» سخن گفت و دربرابر سؤال خبرنگاری توضیح داد: «این سؤال را باید زمانی که آیین نامه اعلام شد می پرسیدید.

کمتر از سه روز به برپایی «سی وششمین جشنواره فیلم فجر» باقی مانده که دبیر جشنواره همچنان راجع به نحوه تغییرات در برگزاری جشنواره در دومین نشست خبری خود توضیحات

ما همان موقع که آیین نامه اعلام شد، گفتیم به علت اهمیتی که شرکت سینمایی جهت فیلم سازان جوان قائل هست، این گروه تحریریه سایت اهدا می شود. فیلم های اول امسال از بین بردن نشدند و سال گذشته هم جهت فیلم اول بخش اختصاصی نداشتیم. امسال تعداد فیلم های بخش مسابقه کم کردن پیدا کرد که در نتیجه تعداد فیلم های اول هم کم کردن پیدا کرد. ضمنا گروه تحریریه سایت هنروتجربه از سوی هیئت داوران اهدا می شود».

وی ادامه داد: «هیئت گزینش فیلم ها را بازبینی کردند و امسال سه فیلم اول و چهار فیلم دوم داریم. از بین فیلم های اولی که به بخش مسابقه مهم راه پیدا کردند، یک گروه تحریریه سایت جهت فیلم اول به طور اختصاصی در نظر گرفتیم؛ از بین فیلم های اولی که به بخش مسابقه راه یافتند، ما فرصتی ایجاد کردیم تا اگر در بخش های کارگردانی و بازیگری و … گروه تحریریه سایت دریافت نکردند؛ این گروه تحریریه سایت را بگیرند. طبیعتا از بین فیلم ها، فیلمی که کیفیت زیاد دارد گروه تحریریه سایت می برد. ما باید قبول کنیم تعداد فیلم های بخش رقابتی جشنواره باید منطقی باشد.

باید تلاش کنیم تعداد آثار بخش رقابتی کمتر باشد و یک تمایز بین فیلم های بخش مسابقه و خارج از آن وجود داشته باشد». دبیر جشنواره نیز اعلام کرد: «فیلم های حاشیه دار را از بین بردن نکرده ایم، بلکه خواسته ایم فیلم های متفاوت در جشنواره حضور داشته باشند. در این مدت بعضی از رسانه ها اعتراض کردند که به نفع ما بود، ولی در بعضی از انتقادها بی دقتی شده است بود. تمام ۶۷ اثر ارائه شده است به دبیرخانه بازبینی شدند و هیچ فیلمی به علت حاشیه داربودن کنار گذاشته نشد».

او راجع به آینده «آشغال های دوست داشتنی»، ساخته محسن امیریوسفی نیز گفت: «این فیلم در امسال مجوز نمایش گرفت، ولی خودشان از فجر انصراف دادند. همین امسال هم خیلی ها سرودست می شکستند که در جشنواره حضور داشته باشند و وقت می گرفتند که خودشان را به جشنواره برسانند. کمتر از سه، چهار فیلم نخواستند در جشنواره باشند. راجع به فیلم مانی حقیقی هم باید بگویم که فیلم ایشان با مجوز شرکت سینمایی ساخته شد و مجوز نمایش هم دارد. ایشان می خواست فیلمش در جشنواره برلین حضور پیدا کند و به علت قوانین جشنواره برلین، در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا نکرد».

داروغه زاده راجع به بستن قرارداد با صندوق مالی، اعتباری هنر جهت تأمین بخشی از هزینه های جشنواره گفت: «از اول گویا قرار شده است بود صندوق اعتباری هنر حامی جشنواره باشد و اسپانسر جهت آن پیدا کند که امسال نتوانسته حامی جشنواره را پیدا کند و ما هم نتوانستیم این کار را بکنیم، بعد بودجه جشنواره از سوی شرکت سینمایی تأمین می شود. تنها کاری که از دست ما برمی آید این است که هزینه های جشنواره را کم کنیم». دبیر جشنواره ملی فیلم فجر درخصوص اعتراض بعضی از اهالی رسانه به سینمای متعلق به رسانه ها «سینما ملت» بیان کرد: « دو ماه است اعلام کردیم پردیس ملت جهت اهالی رسانه هست. ما چند گزینه جهت گزینش داشتیم که مشمول بر ملت و چهارسو بود که در نهایت پردیس ملت به علت ظرفیت زیاد گزینش شد».

اعمال تغییرات تا دقیقه ٩٠

دبیر سی وششمین جشنواره ملی فیلم فجر راجع به نقش علیرضا رضاداد در تصمیم سازی ها در جشنواره عنوان کرد: «رضاداد عضو شورای سیاست گذاری جشنواره هست. دبیر جشنواره همه تصمیم ها را نمی گیرد و شرکت سینمایی، جشنواره را برگزار می کند و باید تصمیمات به شکلی باشد که رضایت مردم و سینماگران را جلب کند و هرکسی در این مسیر یاری کند باید از او ممنون بود».

داروغه زاده راجع به برگزاری مراسم افتتاحیه گفت: «واقعیت این است که اشتباه کردم و گفتم افتتاحیه نداریم و از این بابت عذرخواهی می کنم. همه جشنواره های دنیا مراسم افتتاحیه ندارند و معمولا با یک فیلم میهمان، جشنواره را شروع می کنند و با توجه به هزینه ها گفتیم مراسم افتتاحیه نداریم. آن روز که گفتیم افتتاحیه نداریم، به برگزاری بزرگداشت ها توجه نکرده بودیم. ضمن اینکه قول می دهیم بعد از آخر جشنواره، گزارشی از پرسشها مالی جشنواره بدهیم».

روزنامه شرق

کمتر از سه روز به برپایی «سی وششمین جشنواره فیلم فجر» باقی مانده که دبیر جشنواره همچنان راجع به نحوه تغییرات در برگزاری جشنواره در دومین نشست خبری خود توضیحات

واژه های کلیدی: نمایش | سینمای | مسابقه | جشنواره | جشنواره | سینمایی | جشنواره فیلم | جشنواره فیلم فجر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs