طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فریبکاری را می بینید و سکوت می کنید؟/ املاک نجومی قالیباف را بیخیال شدید؟ ، عباس عبدی خطاب به احمدتوکلی

روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم عباس عبدی نوشت:آقای دکتر احمد توکلی در هفته گذشته متنی را خطاب به آقای روحانی نوشته و منتشر کردند و در این متن نسبت به بیانات

فریبکاری را می بینید و سکوت می کنید؟/ املاک نجومی قالیباف را بیخیال شدید؟ ، عباس عبدی خطاب به احمدتوکلی

عباس عبدی خطاب به احمدتوکلی:فریبکاری را می بینید و سکوت می کنید؟/املاک نجومی قالیباف را بیخیال شدید؟

عبارات مهم : اقتصاد

روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم عباس عبدی نوشت:آقای دکتر احمد توکلی در هفته گذشته متنی را خطاب به آقای روحانی نوشته و منتشر کردند و در این متن نسبت به بیانات آقای روحانی در ارومیه و همدان و کرمانشاه اعتراض؛ و با ذکر بخشی از سخنان آقای روحانی آن را نقد کردند و بیان این مطالب را مصداق تیغ کشیدن به روی نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در هیات یک اپوزیسیون دانستند.

فریبکاری را می بینید و سکوت می کنید؟/ املاک نجومی قالیباف را بیخیال شدید؟ ، عباس عبدی خطاب به احمدتوکلی

اگر كسي جز آقاي توكلي از اردوگاه اصولگرايان چنين مطلبي را مي نوشت و منتشر مي كرد مساله اي نبود و آن را در كنار انواع و اقسام نوشته هاي جناحي دسته بندي مي كرديم و بايد با كرامت از كنار آن عبور مي شد. ولي از آنجا كه آقاي توكلي در مواردي نشان داده اند كه فراتر از تعلقات جناحي فكر كرده و عمل مي كنند بنابراين انتظار مي رفت كه اين نوشته نيز در پرتو همين پيش فرض خوانده و شنيده شود كه در اين صورت تاثير بسزايي داشت؛ پيش فرضي كه در اين زمينه خود را نشان نداده است.

… اعتقاد دارم كه آقاي روحاني به نحوي واكنشي واکنش‌ها كردند و گمان مي كنم در ادامه شاهد اين موارد نخواهيم بود. ولي پرسشي كه از آقاي توكلي مي توان طرح كرد اين است كه به قول معروف آيا بهتر نيست كه ما يك سوزن به خود بزنيم و يك جوالدوز به ديگران؟ آيا آقاي توكلي هيچ كوششي كردند كه برنامه هاي سازماندهي شده است عليه شخص دوم كشور را كه نامزد رياست جمهوري هم هستند در گلستان و سپس فرودگاه اروميه و همدان نقد كنند؟ به طور قطع كسي باور نخواهد كرد كه چنين اقداماتي خودبه خودي و بدون حمايت ها و سازماندهي ويژه انجام شود. آيا جناب آقاي توكلي حتي يك نيشگون آرام از برنامه ريزان اين کارها گرفتند؟ حداقل مي توانستند به آقاي روحاني متذكر شوند كه ما انتظار نداشتيم كه شما از اين رفتارها عصباني شويد و در ضمن آن رفتارها را نيز محكوم مي كردند.

روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم عباس عبدی نوشت:آقای دکتر احمد توکلی در هفته گذشته متنی را خطاب به آقای روحانی نوشته و منتشر کردند و در این متن نسبت به بیانات

شايد گفته شود كه ايشان از اين رفتارها مطلع نبوده اند، ايرادي ندارد مي پذيريم. ولي آقاي توكلي به عنوان كسي كه دانش آموخته اقتصاد هست، آیا در برابر نظرات وهن آميزي كه از سوي نامزدهاي اصولگرا در امور اقتصادي بيان مي شود سكوت مي كنند؟ از آقاي توكلي چون انسان متشرعي هستند، مي توان پرسيد كه آيا برخي از وعده هاي آقايان مصداق عنوان تدليس نيست؟ تدليس به معناي فريب دادن و پنهان كردن واقعيت مورد معامله است.

اگر كسب راي را نوعي معامله بدانيم كه نامزد رياست جمهوري برنامه مي دهد و مردم با راي خود آن را مي خرند، در اين صورت از نظر آقاي توكلي گفتن اينكه اقتصاد را در طول ٤ سال 2.5 برابر مي كنم، مصداق چيست؟ اگر كسي مدعي شود كه با وضع اقتصاد ايران و افرادي كه در ستاد او هستند هر سال 1.5 ميليون شغل و در طول ٤ سال ٦ ميليون شغل ايجاد مي كند، مصداق چيست؟ اگر كساني مدعي شوند كه يارانه ها را سه برابر و به هر بيكار ماهانه ٢٥٠ هزار تومان پرداخت مي كنند، مصداق كدام عنوان شرعي معاملات است؟ شما به عنوان دانش آموخته اقتصاد، زكات دانش خود را كي به جامعه خواهيد داد؟ آيا سكوت در برابر اين بیانات و وعده هاي عجيب و غريب از جانب شما رواست؟ مهم اين است كه چنين نقدهايي از اردوگاه اصولگرايان انجام شود و الا چند سال ديگر دوباره گفتن اينكه اشتباه كرديم، گرهي را از كار فروبسته مردم باز نمي كند، همچنان كه اصولگرايان امروز هرچه هم راجع به احمدي نژاد بگويند و از او تبري بجويند، جبران خسارات بزرگي را كه در دوره او به اقتصاد كشور و از آن مهم تر به روح و روان جامعه وارد شد نمي كند.

جناب آقاي توكلي شما در قضيه واگذاري املاك نجومي نشان داديد كه علی رغم سكوت ساير اصولگرايان داراي اصول و انصاف هستيد. در نقد قضيه حقوق هاي نجومي اصلاح طلبان كم و كسري نگذاشتند ولي در عنوان املاك شهرداري در آن سو فقط جنابعالي لب به سخن گشوديد و شما خوب مي دانيد كه واگذاري اين املاك به جز با دستور شهردار در اختيار هيچ كس ديگري نيست. او در مناظره گفت كه آنها را به رفتگران! واگذار كرده هست. از شما انتظار مي رود كه از موضع عدالت خواهي و شفافيت اسامي اين رفتگران عزيز را افشا فرماييد تا ميان نقدتان به آقاي روحاني و قاليباف موازنه اي حداقلي برقرار شود.

فریبکاری را می بینید و سکوت می کنید؟/ املاک نجومی قالیباف را بیخیال شدید؟ ، عباس عبدی خطاب به احمدتوکلی

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصاد | برنامه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs