طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اساس، خواست و رای مردم است / روحانی

رییس‌جمهوری با اشاره به حضور گسترده و پر شور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، خواهان تقویت وحدت در جامعه و تلاش همگانی جهت تحقق اهداف بلند کشور شد و تصریح کرد: مرد

اساس، خواست و رای مردم است / روحانی

روحانی: اساس، خواست و رای مردم است

عبارات مهم : اسلامی

رییس جمهوری با اشاره به حضور گسترده و پر شور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، خواهان تقویت وحدت در جامعه و تلاش همگانی جهت تحقق اهداف بلند کشور شد و تصریح کرد: مردم به ما رای بلاشرط ندادند. رای مردم مشروط هست؛ مشروط به این که دولت، رییس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مسیر خواست و مطالبات آنان حرکت کنند، نه این که هر کس دنبال فکر، خط و جناح خود برود. جناح و فکر محفوظ و محترم ولی اساس، خواست و رای مردم است و ما به عنوان نمایندگان ملت، باید دنبال اجرای خواست مردم باشیم.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی شامگاه سه شنبه در ضیافت افطار با رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم را به کم کردن باران رحمت الهی توصیف کرد و گفت: حضور پر شور مردم، تلاش دشمنانی را که می درخواست کردند کشور را تحت فشار زیاد قرار دهند، خنثی کرد. رییس جمهوری آمریکا به منطقه آمده بود، سران بعضی کشورها را جمع کرده بودند و نشانه مهم آنها فشار به ملت کشور عزیزمان ایران بود ولی در یک موقعیت تاریخی و استثنایی مردم پای صندوق آرا حضور یافته و به خوبی پاسخ بدخواهان را دادند.

اساس، خواست و رای مردم است / روحانی

رییس جمهور با بیان این که بسیاری از مردم جهت نخستین بار در این انتخابات شرکت کردند و رای اولی های باور نکردنی در عرصه این حماسه آفرینی داشتیم، آن را نشان شور و هیجان خاص به وجود آمده در این انتخابات دانست و اظهار داشت: از رهبری معظم انقلاب که با درایت این انتخابات را به درستی هدایت و ساماندهی کردند و از مردم که حضور باشکوهی در انتخابات داشتند و حرفشان را با صراحت و نجابت زدند و از ترکیب این درایت، نجابت و صراحت جهت کشور در سطح جهان، امنیت، آرامش و عظمت آفریده شد، تقدیر می کنم. این حضور گسترده مردم نشان می دهد، اگر حاکمان در برابر مردم سعه صدر نشان دهند، مردم در برابر آن سعه صدر پاسخ مناسب می دهند. مردم در برابر این سعه صدر در انتخابات حضور پرشور خواهند داشت و فداکاری می کنند و با این فداکاری جهت کشور عظمت می آفرینند. اگر ما هم در برابر مردم مهربان و فداکار باشیم، مردم به مسیر انقلاب و نظام اسلامی پاسخ مناسب می دهند.

رییس جمهور از رییس مجلس، هیات رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در این انتخابات حضوری فعال و تاثیرگذار در سطح کشور و در حوزه های انتخابیه داشتند نیز تقدیر و خاطرنشان کرد: این شور باید حفظ شود. اگر دولت و مجلس با هم باشند، این شور حفظ می شود. البته همه قوا باید با هم باشند، منتها سر و کار دولت زیاد با نمایندگان مجلس هست. این نمایندگان مجلس هستند که با رای به کابینه پیشنهادی دولت، به هیات دولت مشروعیت زیاد می دهند تا کارشان را شروع کنند. از دید ما مجلس تنها یک مرجع قانونگذاری نیست و حتی تنها مرجع قانونگذاری و نظارت هم نیست. از نظر ما مجلس نقش بسیار مهمی دارد و همان طور که امام(ره) فرمود، مجلس از نظر ما عصاره فضائل یک ملت بزرگ هست. مجلس می تواند در کشور جریان سازی و ساختن فرهنگ کند و انسجام و وحدت در جامعه بیافریند.

رییس‌جمهوری با اشاره به حضور گسترده و پر شور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، خواهان تقویت وحدت در جامعه و تلاش همگانی جهت تحقق اهداف بلند کشور شد و تصریح کرد: مرد

او با تایید این گفته رییس مجلس که بعد از انتخابات باید از مسائلی که در انتخابات پیش آمد بگذریم، اضافه کرد: در انتخابات مسائلی پیش می آید. مقداری از آن طبیعی بوده و مقداری غیر طبیعی است ولی باید از این پرسشها بگذریم و آنها را فراموش کنیم. باید به فکر آینده و اهدافمان باشیم.

روحانی فلسفه برگزاری انتخابات و رجوع به صندوق آرا را حصول پیشرفت و ارتقای معیشت و منزلت و حل پرسشها مردم دانست و اظهار داشت: دولت بدون یاری مجلس و اساسا قوای سه گانه بدون کمک یکدیگر و بدون کمک سایر ارکان کشور و همه اینها بدون هدایت و حمایت مقام معظم رهبری نمی توانند به اهداف بلند کشور دست یابند.

رییس جمهور با بیان این که همه پرسشها دیگر مثل انتخابات فرع و مسیر رسیدن به اهداف بلند کشور مثل رشد و حل پرسشها مردم هست، تصریح کرد: همه باید کمک کنند. نه تنها ۲۴ میلیون نفری که به کاندیدای منتخب رای دادند، بلکه ۱۶ میلیون نفر دیگر و حتی حدود ۱۵ میلیون نفر دیگری که به هر علت رای ندادند، همه باید در کنار هم به حل پرسشها کشور کمک کنند. دولت به تنهایی نمی تواند بر پرسشها بزرگ کشور مثل اشتغال و رسیدن به رشد حداقل ۸ درصدی فائق آید. مگر می شود با رشد ۴ درصدی نشانه ایجاد ۹۵۵ هزار شغل در سال را محقق کرد. خود تحقق رشد ۸ درصد که در برنامه آمده چگونه باید حاصل شود؟ چقدر سرمایه گذاری سالیانه می خواهد؟ اگر می خواهیم مسئله اشتغال را درست کنیم و با فقر مبارزه کنیم، باید همه به هم کمک کنیم. شعارها و اهداف همه کاندیداها در این انتخابات تقریبا یکی بود و فقط با شیوه های متفاوت بیان شد. همه به دنبال برطرف مسئله اشتغال، رشد اقتصادی و حفظ برجام بودند. همه بر سر این که اهداف مهم کدامند، اتفاق نظر داشتیم و حالا باید تحقق این اهداف را دنبال کنیم.

اساس، خواست و رای مردم است / روحانی

روحانی اضافه کرد: یک توصیه مهم جهت تحقق این اهداف این است که باید سیاست از عرصه اقتصاد کنار برود. سیاست تا حالا سوار اسب اقتصاد بوده هست. اگر بخواهیم اقتصاد کشور را درست کنیم، باید این اوضاع برعکس شود. باید به اقتصاد به عنوان نشانه اول نگاه کنیم؛ چنان که بارها رهبری تاکید کرده اند که اقتصاد نشانه اول و مهم هست. باید سیاست از عرصه اقتصاد کنار برود تا میدان جهت بخش شخصی باز شود. باید دولت اقتصاد را رها کند. نه دولت بنگاه دار خوبی است و نه عزیزان نظامی ما. باید اقتصاد را به مردم واگذار کنیم و یک میدان مسابقه آزاد جهت مردم به وجود بیاوریم.

روحانی تصریح کرد: شما نمایندگان، خودتان در برنامه آورده اید که بخشی از سرمایه گذاری مورد نیاز در ۵ سال آینده باید از خارج تامین شود و سرمایه داخلی جهت تحقق اهداف کشور کافی نیست. در ۲۰ سال گذشته کمتر از ۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده ایم که با این ارقام تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی و ایجاد ۹۵۵ هزار شغل ممکن نیست.

رییس‌جمهوری با اشاره به حضور گسترده و پر شور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، خواهان تقویت وحدت در جامعه و تلاش همگانی جهت تحقق اهداف بلند کشور شد و تصریح کرد: مرد

واژه های کلیدی: اسلامی | اقتصاد | اقتصادی | انتخابات | حسن روحانی | رییس جمهور | سرمایه گذاری | نمایندگان مجلس | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs