طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توضیح کدخدایی در خصوص منتخب زرتشتی شورای شهر یزد

به گزارش فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، اظهار داشت: قانون بانکداری اسلامی از نظر

توضیح کدخدایی در خصوص منتخب زرتشتی شورای شهر یزد

توضیح کدخدایی در خصوص منتخب زرتشتی شورای شهر یزد

عبارات مهم : قانون

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص منتخب زرتشتی شورای شهر یزد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، اظهار داشت: قانون بانکداری اسلامی از نظر شرعی ایرادی نداشته هست، از این رو مورد تایید ماست و اگر اشکالی در اجرای آن است باید برطرف شود.

توضیح کدخدایی در خصوص منتخب زرتشتی شورای شهر یزد

وی افزود: اگر قانون جدیدی از سوی مجلس تصویب شود، شورا راجع به آن نظر خواهد داد، ولی تا به حال مصوبه جدیدی در این باره به دست ما نرسیده است و درخواست مشورتی هم در این باره از ما نشده است.

بنا براین گزارش خبرنگار فارس پرسیده بود که شورای نگهبان نهادی انقلابی ست و بی شک به دغدغه علما و مراجع تقلید اهمیت می دهد؛ مدتها است که علما انتقادات جدی نسبت به نظام بانکداری ما و سودها و جرایم بانکی وارد می کنند. به خاص اخیرا یکی از مراجع عظام تقلید از مردم درخواست کردند که سودهای بانکی را پرداخت نکنند. این عنوان قطعا دغدغه فقهای شورای نگهبان هم هست، از طرفی یک یا دو طرح در مجلس در این باره در حال تدوین هست، آیا شورای نگهبان جهت تسریع در روند تدوین این طرح ها با مجلس و یا با دولت راجع به تدوین لایحه ای مشورت داشته و یا خواهد داشت؟

به گزارش فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، اظهار داشت: قانون بانکداری اسلامی از نظر

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی راجع به موضع شورای نگهبان راجع به آخرین اوضاع عضو زرتشتی شورای شهر یزد و وظیفه وی گفت: وظیفه هر لحظه اجرای قانون هست. فقهای شورای نگهبان معمولا راجع به مواردی که خلاف شرع تشخیص دهند اعلام نظر می کنند.

وی افزود: قبل از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به وسیله فقهای شورای نگهبان این عضویت خلاف شرع تشخیص داده شد و به مدیر جمهور گفتیم و مدیر جمهور هم به وزیر کشور دستور اجرا داد و به مدیر مجلس هم گفته شد و در روزنامه های رسمی هم منتشر شد و نهایتا مورد نیاز الاجراست.

کدخدایی راجع به اینکه آیا أقلیت های دینی می توانند در مجلس نماینده داشته باشند ولی در شوراهای شهر این امکان از سوی شورای نگهبان رد شده است هست، گفت: جهت حضور أقلیت ها در مجلس نص صریح قانون أساسی را داریم. که أقلیت ها در حوزه ای که جمعیت خود آن أقلیت ها هستند گزینش شوند ولی در شوراها چنین مقرره ای نداریم و لذا استنباط شده است بود که یک أقلیت می تواند با رای مسلمانان وارد شورا شود و این إیرادی بود که شورای نگهبان وارد کرد.

توضیح کدخدایی در خصوص منتخب زرتشتی شورای شهر یزد

«برای مثال کلیمی ها نمی توانند در انتخابات مجلس به یک نماینده مسیحی رای دهند و سایر أدیان هم به همین شکل.»

کدخدایی راجع به ایراد شورای نگهبان از موافقت نامه آب و هوایی پاریس، نیز گفت: چون بعضی پیوست ها ضمیمه موافقت نامه نشده بود شورای نگهبان ایراد گرفته بود و به محض آنکه مجلس مصوبات تازه در این باره دهد شورای نگهبان نظرش را اعلام می کند

به گزارش فارس، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود در نمایشگاه مطبوعات در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، اظهار داشت: قانون بانکداری اسلامی از نظر

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر قانون انتخابات، عنوان کرد: ما چندین سال است که نسبت به ناکارآمدی قوانین انتخابات اعلام نظر کردیم، بعد از آنکه سیاست های کلی از سوی رهبری اعلام شد و در چارچوب آن سیاست ها، شورای نگهبان کارهای کارشناسی را انجام می دهد و نسبت به بند ١٠ سیاست ها اعلام نظر می کند.

کدخدایی بر همین اساس اضافه کرد: ما اکنون کارهای کارشناسی را در رابطه با قانون انتخابات انجام می دهیم و ان شا الله تا انتخابات بعدی قانون جدیدی را در جهت انتخابات شورا داشته باشیم.

توضیح کدخدایی در خصوص منتخب زرتشتی شورای شهر یزد

سخنگوی شورای نگهبان در تصویر العمل به بیانات نماینده عربستان در شرکت ملل که در کشور عزیزمان ایران نسبت به افراد تبعیض نژادی وجود دارد، گفت: نیازی به تصویر العمل ندارد چون این موارد یاوه گویی است.

وی همچنین عنوان کرد: جمهوری اسلامی طی این ٤ دهه هر لحظه نسبت به اقوام و مذاهب توجه داشته و به این یاوه گویی ها نباید توجه کرد.

وی در بخش دیگری از نشست خود بیان کرد که شورای نگهبان فراتر از قانون هیچ اقدامی را انجام نمی دهد؛ ما نیازمند دخالت های بیگانگان هم نیستیم و آنان نباید پا را از گلیم ارزش فراتر بگذارند.

کدخدایی در پاسخ به این پرسش که آیا فقهای شورای نگهبان چهار سال پیش راجع به فعالیت و عضویت عضو زرتشتی شورای نگهبان اعلام نظر کردند گفت: نظارت شورای نگهبان در این باره در خصوص نظارت تصویبی است ولی ممکن است یک مصوبه تصویب شود و بعد از چند سال عنوان نزد فقها مطرح شود آن وقت به این نظر برسند که خلاف شرع بوده و مکلف به اعلام نظر کنند و این بار هم این عنوان مطرح شد و مردها قبل از انتخابات در تاریخ 20 و ششم فروردین امسال نظر خود را اعلام کردند.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین در ادامه این نشست خبری راجع به اوضاع بررسی مصادیق رجل سیاسی در این شورا تصریح کرد: در این مدت با توجه به زمانی که بود و نیز با توجه به اصل ۱۱۵ قانون اساسی و شرایط ریاست جمهوری مرکز پژوهش های شورای نگهبان نظرات بیشتری را جهت فقها ارسال کرد که ما به بعد از جمع بندی اعلام نظر خواهیم کرد.

کدخدایی همچنین با اشاره به جلسات یکسان کارگروه بین مجلس و دولت و شورای نگهبان جهت اصلاح قانون انتخابات شوراها گفت جلسات این کارگروه هر سه شنبه برگزار می شود که پیشرفت خوبی داشته و مدیر کمیسیون شوراها در این باره گزارشی ارائه کرده و و قطعاً بعد از نهایی شدن آن را ارائه خواهیم کرد.

واژه های کلیدی: قانون | نگهبان | انتخابات | شورای شهر | قانون اساسی | انتخابات شورا | انتخابات مجلس | انتخابات شوراها | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs