طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مسئولین باید به حاشیه شهرها هم سری بزنند / آیت‌الله صدیقی

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی با بیان اینکه 22 بهمن تثبیت غدیر و تجدید پیمان با امیرالمومنین (ع) هست، گفت: 22 بهمن به رخ کشیدن بقای انقلاب است.

مسئولین باید به حاشیه شهرها هم سری بزنند / آیت‌الله صدیقی

آیت الله صدیقی: مسئولین باید به حاشیه شهرها هم سری بزنند

عبارات مهم : ایران

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی با بیان اینکه 22 بهمن تثبیت غدیر و تجدید پیمان با امیرالمومنین (ع) هست، گفت: 22 بهمن به رخ کشیدن بقای انقلاب است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته تهران، اظهار کرد: 22 بهمن نشان دهنده این است که انقلاب اسلامی، انقلابی شخصی نیست و یک جریان است.

مسئولین باید به حاشیه شهرها هم سری بزنند / آیت‌الله صدیقی

وی ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی معجزه آسای انقلاب، به امام زمان، ملت هر لحظه در صحنه و ولی فقیه، گفت: در قرآن عنوان توجه به نعمت ها و روزهای الهی مورد تاکید است که از میان این نعمت ها می توان به نعمت معرفت و دیانت، عزت و استقلال، داشتن حکومت صالح و حاکم صالح، وحدت صفوف و استغنا و خودکفایی اشاره کرد که در پی انقلاب اسلامی هزاران نعمت و برکت با نفس رهبری و جوشش نور از خون شهدا نصیب این مملکت شد.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به شرایط قبل از انقلاب اسلامی در ایران، چنین توضیح داد: در آن وقت کشور عزیزمان ایران کمتر از 35 میلیون جمعیت داشت و روزانه شش میلیون بشکه بدون جنگ و شورش داخلی می فروخت، ولی به جز کاخ نشینان و درباریان شرایط بهداشتی و رفاهی حتی جهت شهروندان پایتخت کشور عزیزمان ایران فراهم نبود.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی با بیان اینکه 22 بهمن تثبیت غدیر و تجدید پیمان با امیرالمومنین (ع) هست، گفت: 22 بهمن به رخ کشیدن بقای انقلاب است.

وی افزود: در وقت قبل از انقلاب ما ارتش داشتیم، ولی بحرین که یکی از استان های کشورمان بود حتی بدون شلیک یک گلوله به دستور انگلیس از کشور عزیزمان ایران جدا شد و فرمانده ارتش که شاه بود، جرات حرف زدن نداشت.

صدیقی بیان کرد: قبل از انقلاب مردم از نظر معیشت در شرایط مشکل بودند و از نظر فرهنگی باور کردند که دین از این مملکت رفته هست؛ آیا که در طول دوران حکومت پهلوی حتی یک نماز جمعه، جلسه تفسیر قرآن و دعا و مناجات در دانشگاه ها برگزار نمی شد. همچنین از نظر علمی اگر استعداد و نبوغی داشتیم بیرون می بردند و داخل مملکت ابتذال، فسق و فجور و مادی گرایی ترویج می شد.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در دوران قبل از انقلاب هم با دین و هم با علم مبارزه می شد، خاطرنشان کرد: از نظر استقلال نیز اوضاع خوبی نداشتیم و شاه نه تنها نوکر بلکه عبد بود، یعنی مالک وجود خودش نبود و عروسک به تمام معنایی بود که هر چه می گفتند عمل می کرد.

مسئولین باید به حاشیه شهرها هم سری بزنند / آیت‌الله صدیقی

وی با اشاره به جلسه دیدار دیروز فرماندهان نیروی هوایی با مقام معظم رهبری، گفت: در این جلسه از پیشرفت های فناوری علمی و اعلام آمادگی کامل جهت هر نوع بازدارندگی را شنیدیم که شبیه معجزه است.

صدیقی با بیان اینکه در حکومت ولایی، رهبری و امامت، جان مردم است و از مردم جدا نیست، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در برابر لیبرال دموکراسی غربی و نظام سوسیالیستی شرق ایستاد و جریان جدیدی با مدل فطری و دینی همراه با مبانی اسلامی را به عرصه آورد و بزرگ ترین دستاورد انقلاب این بود که مدل تازه حکومتی با مبنای علم، عدالت، اخلاق و قانون را مطرح کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی با بیان اینکه 22 بهمن تثبیت غدیر و تجدید پیمان با امیرالمومنین (ع) هست، گفت: 22 بهمن به رخ کشیدن بقای انقلاب است.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: ما بهتر از ولایت فقیه در وقت غیبت امام زمان، حکومتی در زیر این آسمان سراغ نداریم.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: انقلاب اسلامی پیروزی فرهنگی و مکتبی بود که آثار مادی آن استقلال، اقتدار نیروهای مسلح، تولد سپاه و پالایش نیروهای پاسدارمان بود و در نتیجه آن پیشرفت های دفاعی، موشکی، نانو، سلول های بنیادین و … را شاهد هستیم.

مسئولین باید به حاشیه شهرها هم سری بزنند / آیت‌الله صدیقی

وی همچنین به معنویت جوانان کشور اشاره کرد و گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند مردم این کشور همان هایی هستند که 22 بهمن را خلق کرده و در هشت سال دفاع مقدس در برابر قدرت اتمی شرق و غرب تمام قد ایستادند. اینها همان مردمی هستند که هنگامی که فتنه کور 88 پیش آمد به میدان آمدند و بساط فتنه را برچیدند.

صدیقی با تاکید بر اینکه پیشرفت های بدست آمده همگی حاکی از آن است که ما می توانیم، تاکید کرد: آنچه که الان گرفتارش هستیم سوء مدیریت و غفلت است وگرنه مردم ما توانمند هستند و جوانان ما آنجا که جهت خدا قیام می کنند با تعهد دینی و تحت فرمان نایب امام زمان، تهرانی مقدم می شوند.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه بساط دفاعی ما برآورده از نفس ولی فقیه ماست، تصریح کرد: شهید تهرانی مقدم سیاست زده نبود، یعنی جهت رای کار نمی کرد بلکه جهت دین و وجدان خود کار می کرد. همچنین دکتر کاظمی در عنوان سلول های بنیادی و شهید احمدی روشن و شهریاری در عرصه هسته ای همگی عنصرهای ولایی بودند که گوش به فرمان نایب امام وقت معجزه ها خلق کردند.

وی اضافه کرد: در مساله ماهواره ها هم نیروهای نماز شب خوان بسیجی اعتقاد به ولایت فقیه کمر همت بستند و کشور عزیزمان ایران را سرافراز نمودند که این پیروزی های معجزه آسا همگی به فضل خدا و اعجاز قرآن بود و نمایان شدن ولایت امیرالمومنین در غدیر به حساب می آید.

صدیقی با بیان اینکه 22 بهمن نشان دهنده این است که انقلاب شخصی نیست بلکه یک جریان هست، به ذکر خاطره ای از یکی از اسرای دوران دفاع مقدس در دست عراقی ها بعد از رحلت امام (ره) پرداخت و گفت: این عزیز تعریف می کردند که بعد از رحلت امام در روزنامه ای بعثی چنین نوشته بودند که با آمدن یک رهبر جوان امید همکاری در دل هایشان روشن شده است هست، ولی مدتی هم همان روزنامه بعثی نوشته بود معلوم شد که در کشور عزیزمان ایران حکومت شخصی نیست بلکه جریان ولایت فقیه حاکم است و هر کس در این پست قرار گیرد در این جریان خواهد بود.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: خدایی که امام را می برد در گنجینه خود کسی را ذخیره کرده است که هنگامی که در این مقام مستقر می شود، خامنه ای خمینی دیگر است.

وی در ادامه مردم را به توجه به پیروزی ها و تقویت احساس «ما می توانیم» در تمام ابعاد زندگی ارزش توصیه کرد و گفت: پیروزی های اخیر در برابر قدرت های مدعی و ظالم همگی نشان از توانایی های ما دارد.

صدیقی افزود: در عرصه های متفاوت و توطئه های دشمن های از جمله در مساله لبنان، شمال عراق، توطئه های یکسان آمریکا و عربستان، اشغال عراق، مقاومت سوریه، داعش و … که دشمن فکر می کرد می تواند ما را به انزوا بکشاند به نتیجه نرسید و همه تیرهایشان حتی در آشوب های داخلی به سنگ خورد که همگی آنها به برکت اتحاد مردم و نور ولایت رهبری بود.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: اگر مسئولین از مردم یاد بگیرند و بدون تردید زیر پرچم ولایت دستور اقتصاد مقاومتی و پیگیری به فقرا را عملی کنند این مملکت به زودی پرسشها اقتصادی را پشت سر می گذارد و در قله های پیروزی اقتصادی پرچم خود را راه اندازی خواهد کرد.

وی همچنین در ادامه به شرایط سخت زاغه نشینان و طبقات میانگین و ضعیف جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان نباید خود را برتر از مردم ببینند و در قصرهای اشرافی ارزش بنشینند بلکه باید به میان مردم بیایند.

صدیقی همچنین به از جان گذشتگی ایثارگران و جانبازان و خانواده های شهدا اشاره کرد و گفت: این عزیزان آنقدر بزرگوار هستند که تا به حال من ندیده ام یک جانباز طلبکار باشد بلکه آنها هر لحظه به دنبال حفظ عزت و استقلال کشورمان هستند که باید به آنها سر بزنیم و نباید فراموش ارزش کنیم.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران به شرایط سخت زندگی جهت مردم آبسرد در اطراف دماوند اشاره کرد و گفت: مردم این منطقه گاز ندارند و در شرایط مشکل زندگی می کنند حتی مردم منطقه تهرانسر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز از نعمت داشتن گاز محروم هستند که همه اینها باید مدنظر مسئولان قرار گیرد و جلوتر از ما پرسشها مردم را رصد کرده و به داد آنها برسند.

وی در آخر خطبه های دوم گفت: اطمینان دارم امسال همانطور که رهبری فرمودند به کوری چشم همه دشمن های 22 بهمن حماسه دیگری خواهد بود و چه خوب است که مردم با وضو و به عنوان عبادت به شکر 40 ساله شدن انقلاب در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنند.

صدیقی با اشاره به اینکه انقلاب ما در آستانه 40 سالگی است و ریشه هایش محکم و ماندگار شده است هست، تصریح کرد: دشمن تمام تلاش خود را به کار بست تا انقلاب به چهل سالگی نرسد؛ آیا که از نظر عرفانی و تاریخی چهل سالگی و چله شدن مساله ای خاص و دارای فلسفه است بعد باید این روزها را قدر بدانیم و روزه شکر، نماز شکرانه و سجده شکر به جای آوریم.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران در خطبه های اول نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن دعوت نمازگزاران به تقوا، تاکید کرد: پرهیزگاری ذخیره معاد و وسیله نجات است و یکی از میدان های پرچمداری تقوا، پرهیز از گناهان است.

وی با تاکید بر دوری از حرام ذلت و بی بند و باری، خاطرنشان کرد: امانت دین مردم بااهمیت ترین مسئولیت بر دوش مسئولان است و هر گناهی در جامعه سر بزند مسئولین پاسخگوی این گناهان در روز قیامت خواهند بود.

صدیقی با بیان اینکه حرام ذلت چیزی نیست که بتوان از کنار آن بی تفاوت گذشت، افزود: حرام لقمگی در نطفه اثر می گذارد و باعث قساوت قلب می شود.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه با اشاره به اینکه افضل مجاهدت ها، عفت بطن و عفت فرج هست، توضیح داد: عفت بطن به معنای عفت شکم است یعنی اقتصاد حرام نباشد و در این زمینه مسئولین فرهنگی و رسانه ملی باید هشدارهای مورد نیاز را بدهند و اگر می خواهیم جامعه ای سالم و حلال خور داشته باشیم باید همه مجاری نظام اداری، قضایی و تقنینی از مجاری حلال به مسئولیت رسیده باشند چون اگر کسی با پول حرام در مسندی قرار گرفته باشد نمی توانیم از آن توقع داشته باشیم که مروج حلال خوری باشد.

وی اضافه کرد: رسانه ها باید بازاری های کم سن و سال ما را به اهمیت پرداخت خمس، شدت حرمت ربا، رعایت انصاف در معامله، حرمت احتکار و ایجاد بازار سیاه متذکر شوند که اینها گناهان اقتصادی است و ده ها فساد در کنار آن وجود دارد که از آن جمله آن می توان به رشوه اشاره کرد که از معصیت عبور می کند و به کفر می رسد.

صدیقی به توضیح عفت فرج به معنای پاکدامنی پرداخت و گفت: خدا نکند مسئولان ما قلقلک شوند جهت راضی کردن عده ای، ایجاد وسوسه کنند و بخواهند جامعه به سمت ولنگاری و تسامح در رعایت پرسشها جنسی برود و همه اینها خطراتی است که امام جمعه مکلف به تذکر دادن آنهاست.

امام جمعه موقت پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه نیز به بیان خبر های سوره مبارکه حمد پرداخت و گفت: آنچه خدا را از مسئولین راضی می کند به داد مردم رسیدن است و با توجه به این همه بدون کار و گرفتار و شرایط سخت زندگی در اطراف شهرها، جهت مردم خوب است که گاهی مسئولین سری به آنها بزنند و به داد گرفتاران برسند.

واژه های کلیدی: ایران | انقلاب | انقلابی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs