طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار حوادث محاکمه قاتلان سریالی گلستان به اتهام محاربه

عاملان قتل‌های سریالی گلستان که با انگیزه دزدی 13 مرد را به قتل رسانده بودند به اتهام محاربه در دادگاه انقلاب گرگان محاکمه می‌شوند. دیوان عالی کشور اعمال ارتکاب

محاکمه قاتلان سریالی گلستان به اتهام محاربه

محاکمه قاتلان سریالی گلستان به اتهام محاربه

عبارات مهم : ارسال

عاملان قتل های سریالی گلستان که با انگیزه دزدی 13 مرد را به قتل رسانده بودند به اتهام محاربه در دادگاه انقلاب گرگان محاکمه می شوند. دیوان عالی کشور اعمال ارتکابی جنایتکاران را از مصادیق محاربه اعلام کرده است.

به گزارش جام جم، اوایل بهار سال 94 با دزدی مسلحانه یک خودروی پراید و قتل راننده آن با شلیک گلوله، پرونده ای در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان تشکیل شد. ماموران در بررسی های خود متوجه شدند مقتول عابد نام داشته و با خودروی خود مسافرکشی می کرد.

محاکمه قاتلان سریالی گلستان به اتهام محاربه

کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان گلستان به بررسی مناطق منتهی به محل دزدی پرداختند تا این که متوجه شدند شرکتی در آن حوالی مجهز به دوربین مداربسته است و با هماهنگی قضایی به بازبینی دوربین مداربسته آنجا پرداختند که مشخص شد یک مرد سلاح به دست، فرد زخمی را از ماشین بیرون آورده و کنار بزرگراه رها کرده و دو فرد دیگر که سوار موتورسیکلتی بودند، اطراف ماشین پرسه زده سپس ماشین را دزدی کرده اند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد با این سلاح چند فقره دزدی و قتل های دیگر در محله های متفاوت شهرستان های گرگان، کردکوی، علی آباد، گنبدکاووس، خان ببین و دلند رخ داده هست. یکی از سارقان که از مجرمان سابقه دار بود، شناسایی و دستگیر شد. بررسی ها نشان داد، این فرد از سال 1378 تاکنون همراه فرزندانش و فردی دیگر اقدام به دزدی های مسلحانه می کرده که در یک عملیات ضربتی سه متهم دیگر هم دستگیر شده است و در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند. اعضای این باند در بازجویی ها به 13 فقره قتل با انگیزه دزدی در سطح استان گلستان اعتراف کردند.

عاملان قتل‌های سریالی گلستان که با انگیزه دزدی 13 مرد را به قتل رسانده بودند به اتهام محاربه در دادگاه انقلاب گرگان محاکمه می‌شوند. دیوان عالی کشور اعمال ارتکاب

یکی از متهمان به نام حسین که 11 فقره از قتل ها را انجام داده هست، در بازجویی ها گفت: سال 1378 در نخستین جنایت با یکی از دوستانم جهت تسویه حساب مردی بی گناه را اشتباهی کشتیم. بعد از این ماجرا دزدی ها و قتل هایم را شروع کردم. من تعدادی از دزدی هایم را به کمک دوستم حسین و تعدادی را به کمک دیگر اعضای باند انجام دادم. در جریان دزدی هایمان که مربوط به سال های 78 تا 87 بود، این افراد را کشتم و خودرو، موتورسیکلت، گوشی و اموال دیگرشان را دزدیدم. هنگامی که سلاح در دستم بود، قدرتم زیاد می شد و فقط می خواستم قدرتم را به دیگران نشان دهم. به هیچ کس رحم نمی کردم و از کشتن افراد پشیمان نمی شدم.

با توجه به حساسیت این پرونده، به صورت فوق العاده به آن پیگیری و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان گلستان ارسال شد. قضات دادگاه بعد از بررسی پرونده، کارها مجرمان را از مصادیق محاربه تشخیص داده و پرونده را جهت پیگیری به اتهام محاربه به دادگاه انقلاب ارسال کردند.

قاضی دادگاه انقلاب نیز بعد از بررسی پرونده اعلام کرد با توجه به قتل های ارتکابی از سوی متهمان، باید پرونده در دادگاه کیفری استان پیگیری شود. با توجه به اختلاف دادگاه کیفری و انقلاب در رسیدگی، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد تا صلاحیت پیگیری به پرونده را مشخص کند.

محاکمه قاتلان سریالی گلستان به اتهام محاربه

قضات دیوان عالی کشور هم اعمال ارتکابی متهمان را از مصادیق محاربه تشخیص داده و پرونده را به دادگاه انقلاب گرگان ارسال کردند . قرار است بزودی متهمان پای میز محاکمه قرار بگیرند.

واژه های کلیدی: ارسال | گرگان | پرونده | گلستان | انقلاب | دادگاه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs