طعم استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا

طعم: استرالیا کره جنوبی بین الملل استرالیا مایک پنس ترامپ آمریکا

گت بلاگز اخبار اجتماعی مومیایی دوباره دفن شده است است؟

جسد کشف‌شده قطعا متعلق به رضاخان است که بعد از احراز هويت مجددا دفن شده، محل دفن آن نيز کاملا مشخص و در دسترس است تا در صورت لزوم و همچنين توافق مسئولان مجددا ن

مومیایی دوباره دفن شده است است؟

مومیایی دوباره دفن شده است است؟

عبارات مهم : ایران

جسد کشف شده است قطعا متعلق به رضاخان است که بعد از احراز هويت مجددا دفن شده، محل دفن آن نيز کاملا مشخص و در دسترس است تا در صورت لزوم و همچنين توافق مسئولان مجددا نبش قبر و به موزه انتقال داده شود

بحث و تبادل نظرها راجع به مومیایی کشف شده است در شهرری که گفته می شود جسد رضاخان است همچنان داغ و جدی جریان دارد. بااین حال هنوز مسئولان هیچ خبر و اظهارنظر رسمی ای راجع به صحت و سقم این گمانه زنی و آخر مومیایی کشف شده است منتشر نکرده اند.

شرق نوشت: بااين حال روز پنجشنبه گذشته معاون استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران و فرماندار ويژه ري دراين باره توضيحاتي ارائه کرد. هدايت الله جمالي پور درخصوص جسد پيداشده در محدوده حرم حضرت عبدالعظيم(ع) در اظهارنظري دوپهلو و مبهم به ايسنا اين طور گفت: «در محدوده ري، به ويژه در آرامستان هاي آن، گاهي با توجه به تاريخ پرافتخار اين شهر در هنگام گودبرداري ها اجساد يا بخشي از اجساد قديمي پيدا مي شوند که اين اجساد با رعايت پرسشها شرعي در مکان هاي مناسب دفن مي شوند». ولی شايد از همين اظهارنظر هم بتوان اين طور نتيجه گرفت که موميايي کشف شده است دوباره در همان محل دفن شده است است.

مومیایی دوباره دفن شده است است؟

درهمين حال يکي از اعضاي شوراي شهر نيز در گفت وگو با «شرق» گفت: «جسد کشف شده است قطعا متعلق به رضاخان است که بعد از احراز هويت مجددا دفن شده، محل دفن آن نيز کاملا مشخص و در دسترس است تا در صورت لزوم و همچنين توافق مسئولان مجددا نبش قبر و به موزه انتقال داده شود».

مسئولان شرکت ميراث فرهنگي کشور که به صورت قانوني و رسمي اصلي ترين نهاد مرتبط با اين مسئله هستند، ولی در همه روزهاي بعد از کشف اين موميايي و حواشي آن راجع به اين عنوان سکوت کامل کرده اند، يکي از معدود اظهارنظرهاي مسئولان اين شرکت را ابراهيم شقاقي، مديرکل حقوقي شرکت ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بيان کرد و دراين باره اين طور گفت: «هيچ اطلاعي در اين زمينه ندارم. چيزي در اين زمينه به ما واصل نشده است که بخواهيم آن را پيگيري کنيم».درهمين حال ولی اعضاي شوراي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به نسبت همه ديگر مسئولان مرتبط و غيرمرتبط بيشترين اظهارنظر را دراين باره کردند.

جسد کشف‌شده قطعا متعلق به رضاخان است که بعد از احراز هويت مجددا دفن شده، محل دفن آن نيز کاملا مشخص و در دسترس است تا در صورت لزوم و همچنين توافق مسئولان مجددا ن

محمدجواد حق شناس که رئيس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، درهمين باره در اظهارنظري گفت: «شنيده ام موميايي شهرري را دفن کرده اند» و در ادامه هم از منتشرنکردن اطلاعات دقيق و درست دراين باره انتقاد کرد و گفت: «معمولا نوع نگاه برخي بر پوشاندن برخي خبرهاست و متأسفانه مردم را خيلي محرم نمي دانند».

رئيس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تأکيد بر لزوم پاسخ گويي مسئولان راجع به جسد مکشوفه در حرم عبدالعظيم گفت: خبر غيرموثقي شنيده ام که اين جسد را برده و دفن کرده اند؛ البته در اين خصوص مطمئن نيستم، بنابراین صبر مي کنم که هم مقامات آستان حرم و هم مسئولان ميراث فرهنگي و قضائي و انتظامي که در حقيقت چهار دستگاهي هستند که در اين مورد بايد صريحا اظهارنظر کنند، اطلاعات دقيقي در اختيار مردم و رسانه ها قرار دهند.

رئيس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تأکيد بر لزوم پاسخ گويي مسئولان راجع به جسد مکشوفه در حرم عبدالعظيم گفت: شوراي اسلامي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گزارش مورد نیاز را از کميته ميراث فرهنگي دريافت خواهد کرد و اگر مورد نیاز شد پيگيري هاي دقيق را انجام خواهد داد.محمدجواد حق شناس در تشريح آینده جسد موميايي کشف شده است در حرم حضرت عبدالعظیم حسني گفت: ما منتظريم اطلاعات دقيق تري در خصوص اين پيکر که اخيرا اظهار شده است در شهرري و حرم حضرت عبدالعظيم پيدا شده است دريافت کنيم، ولی متأسفانه هيچ اطلاع رسمي و دقيقي نه به وسیله آستان حرم عبد العظيم در اختيار ما و مردم قرار گرفته و نه به وسیله مقامات قضائي و مسئولان مرتبط در اين حوزه اطلاعاتي داده شده است است.

مومیایی دوباره دفن شده است است؟

بي ترديد اگر جسدي کشف شود، در صورتي که مربوط به وقت متأخر باشد انتظار مي رود نيروي انتظامي و مقامات قضائي ورود پيدا کنند و از طريق شرکت پزشکي قانوني کالبدشکافي و بررسي هاي مورد نیاز انجام شود و نتيجه آن به اطلاع مردم برسد تا روشن شود عنوان چه بوده است.

حق شناس ادامه داد: با توجه به اينکه اين عنوان در حوزه حرم عبدالعظيم حسني واقع شده است است و در اين محل اجساد معمولا موميايي نمي شوند نشان مي دهد اين پديده، پديده اي غريبه است و با اجسادي که در طول هزارسال اخير و حتي پيش از آن در کنار حرم عبدالعظيم دفن شده است اند متفاوت است.

جسد کشف‌شده قطعا متعلق به رضاخان است که بعد از احراز هويت مجددا دفن شده، محل دفن آن نيز کاملا مشخص و در دسترس است تا در صورت لزوم و همچنين توافق مسئولان مجددا ن

با توجه به جايگاه و قدمتي که حرم حضرت عبدالعظيم حسني دارد و آنچه که از تصوير برمي آيد، نشان داده مي شود که جسد موميايي شده است متأخر است و مشخص مي شود که اين جسد مربوط به دوره بعد از انقلاب نيست و احتمالا به دوره پهلوي يا قاجار برمي گردد.رئيس کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تأکيد بر لزوم ورود ميراث فرهنگي به اين عنوان گفت: «به نظر من جامعه به شدت منتظر است که در اين خصوص اطلاعات دقيق و روشني دريافت کند.

دليلي ندارد که اگر فرضا ثابت شود اين جسد متعلق به رضاشاه است نخواهيم به جامعه توضيح دهيم».در صورت تأييد اين خبرهاي تأييدنشده مبني بر دفن دوباره موميايي کشف شده است در شهرري بايد در نظر داشت که در روزهاي گذشته بسياري از کارشناسان و متخصصان باستان شناسي کشور خواستار صدور دستور و مجوزهاي مورد نیاز براي بررسي اين موميايي به عنوان بخشي از ميراث تاريخي کشور شده است بودند. بااين حال به نظر مي رسد به اين درخواست توجهي نشده است.

مومیایی دوباره دفن شده است است؟

واژه های کلیدی: ایران | مسئولان | ميراث فرهنگي | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs